Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
  • آموزش تصویری ارسال درخواست
  • تقدیر حوزه علمیه کشور از مدیریت حوزه‌های علمیه استان
  • جذب سرباز طلبه

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌ علمیه هرمزگان به نقل از شبستان، حجت الاسلام و المسلمین «محمد عبادی زاده» در خطبه های نماز جمعه این هفته، به تبیین آثار شوم شایعات پرداخت و اظهار کرد: شایعه جنگ روانی تمار عیار توطئه گران برای نابودی جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه همراهی نکردن با شایعه موجب خفه شدن آن در نطفه می شود، افزود: اما برخی افراد عوام فریب به سرعت به انتشار و دست به دست کردن شایعه می پردازند و هدفشان این است که جامعه آن را بپذیرد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگاندر خطبه دوم به تبیین محتوایی بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و بیان کرد: آیت الله نعیم آبادی در خطبه اول به مباحث نظری بیانیه می پرداخت اما بنده در خطبه دوم در رابطه با عملیاتی کردن و تحقق بیانیه خواهم پرداخت.

وی ادامه داد: تمام همت خود را برای تحقق آرمان های والای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و فرمایشات امام المسلمین حضرت امام خامنه ای(حفظه الله) به کار خواهم گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده از بیانیه گام دوم به عنوان مانیفست بزرگ انقلاب نام برد و عنوان کرد: سعی می کنم با نگاه عملیاتی و کاربردی که بتواند جوانان را با بیانیه همراه کند، آن را توضیح خواهم داد.

وی از جوانان به عنوان محور بیانیه، آحاد مردم به عنوان پایه های اصلی تحقق آن و مسئولان به عنوان نوک پیکان تحقق بیانیه نام برد و خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم، دستورالعمل ولایی، رهنمود و نقشه راه برای آحاد جامعه است و در چله دوم انقلاب باید چراغ راه همه ما باشد.

امام جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه از دل این بیانیه باید برنامه تولید شود، گفت: مدیران دستگاه های فرهنگی اگر می خواهند برنامه ریزی برای دستگاه خود داشته باشند باید این کار را با استناد به بیانیه گام دوم انجام دهند و درصد بهره گیری از بیانیه در برنامه ریزی هایشان را نیز ذکر کنند.

وی تاکید کرد: امروز به دستگاه ها تکلیف می کنم که برای بیانیه گام دوم انقلاب، برنامه تولید و اجرا کنند تا مردم شیرینی و حلاوت آن را بچشند.

عبادی زاده با اشاره به ۴۰ ساله شدن نماز جمعه در کشور، از نماز جمعه به عنوان کنگره هفتگی جهان اسلامی یاد کرد و افزود: دو کنگره بزرگ حج و نمازجمعه در جهان اسلام وجود دارد که امسال کنگره حج با چهلمین سالگرد کنگره نماز جمعه در ایران اسلامی تداخل پیدا کرده است.

وی، نماز جمعه را نشانه شوکت اسلام، مومنان، جامعه اسلامی و نظام اسلامی دانست و اظهار کرد: کسانی که دل در گرو انقلاب اسلامی دارند بدانند که نماز جمعه پایه های عزت نظام و مسلمین است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به احادیثی که بیانگر برکات نماز جمعه هستند، تاکید کرد: ابن روایات بر روی پلاکارد و بنرهایی نوشته و در معرض دید عموم نصب شود.

وی با ذکر این نکته که نماز جمعه متصل به ولایت است، گفت: نمی توان نماز جمعه را از ولایت جدا کرد چراکه نماز جمعه نیازمند اذن ولی است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده با بیان اینکه به همه برادران و خواهران ایمانی خود توصیه می کنم که اهتمام جدی تری نسبت به نماز جمعه داشته باشند، افزود: قول می دهم که اگر حضور گرم شما را ببینم خطبه ها را روز به روز کوتاه تر کنم تا گرمای هوا اذیتتان نکند.

وی به ششم مرداد روز کارآفرینی اشاره و بیان کرد: ما نیازمند بازتعریف اشتغال هستیم زیرا طی این سال ها گرفتار مفهوم شغل بودیم و تنها پشت میزنشینی را شغل می دانستیم.

خطیب جمعه بندرعباس ضمن قدردانی از دست اندرکاران حوزه مهارت افزایی، بر اهتمام جدی دانشگاه ها به امر مهم مهارت آمیزی تاکید کرد و گفت: دانشجو باید پس از فارغ التحصیلی مهارت بلد باشد و بتواند برای خود و دیگران اشتغال ایجاد کند.

وی به ۹ مرداد روز اهدای خون نیز اشاره و تاکید کرد: مردم ما همیشه در کارهای خیر و خداپسندانه کار خودشان را به خوبی بلد هستند و در اهدای خون و زندگی بخشیدن به هم نوعانشان پیشقدم می شوند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه مردم ما با درک شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن، همانند جنگ تحمیلی امروز نیز دشمن را به انفعال کشیده اند و خواب هایی که دشنان برای ما دیده بودند را آشفته کردند.

مدارس استان

loading...