Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
  • آموزش تصویری ارسال درخواست
  • تقدیر حوزه علمیه کشور از مدیریت حوزه‌های علمیه استان
  • جذب سرباز طلبه

حجت الاسلام دستوار در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه  هرمزگان، از برگزاری دوره میثاق طلبگی۱ در استان خبر داد و گفت: افراد معرفی شده به این دوره ۲۵۰ نفر هستند که جهت شرکت در این دوره دعوت شده اند.

وی افزود: داوطلبان جدید الورود حوزه علمیه از تاریخ ۱۲مرداد لغایت۱۸ مردادماه برای حضور دراین دوره در دو مدرسه علمیه النبی(ص) بندرعباس در مقطع سیکل و آل البیت لنگه در مقطع دیپلم حضور خواهند داشت.

حجت الاسلام والمسلمین دستوار بیان داشت: این دوره معمولا اردوی یک هفته ای است و در این اردو داوطلب ورود به حوزه علمیه با روند نظام آموزشی و تربیتی حوزه علمیه آشنا می شود و همچنین نیز مسئولین حوزه علمیه داوطلب را از جهات مختلف برای ورود به این عرصه بررسی می کند.
وی در خصوص ویژگی های این دوره گفت: در واقع داوطلبان ورود به حوزه علمیه پنج مرحله ی پذیرشی را باید طی کنند که مرحله اول قبولی در آزمون، مرحله دوم مصاحبه در مدرسه علمیه، مرحله سوم مشاوره و روانشناسی، مرحله چهارم شرکت در دوره میثاق طلبگی و مرحله پنجم اختبار و تثبیت است.

حجت الاسلام و المسلمین دستوار افزود: در این دوره با افراد شرکت کننده  مختصری از زندگی طلبگی را تمرین می کنیم به این صورت که افراد چند دقیقه ای قبل از نماز صبح بیدار می شوند و بعد از اقامه نماز صبح به جماعت، ورزش صبگاهی در کنار آب های نیلگون خلیج فارس برنامه ی هر روزه اردو خواهد بود. بعد از ورزش، صبحانه و کمی استراحت و بعد کلاس ها را شروع می شود.

وی ادامه داد: سرگروه ها و اساتید دوره به صورت شبانه روزی همراه داوطلبان در مدت یک هفته دوره در کنار هم هستند تا داوطلبان را از نظر ملاک هایی که مدیریت حوزه مدنظر دارد، ارزیابی و بررسی کنند تا قابلیت های افراد شناخته شود. در پایان این دوره نیز یک میثاق نامه و عهد و پیمانی با حضرت ولی عصر(عج) و ائمه اطهار علیهم السلام بسته می شود که تا آخر سرباز امام زمان (عج) باقی بمانند.

معاونت تهذیب حوزه علمیه هرمزگان در خصوص برنامه کلاس های دوره توضیح داد: در طول دوره روزانه سه کلاس با عناوین آشنایی با نظام تعلیم تربیت حوزه و آشنایی با اخلاق و زی طلبگی و کلاس رسم و رسومات طلبگی برگزار می شد و یک کلاس نیز به صورت کلاس عمومی برای همه افراد به صورت واحد برگزار می شد.

حجت الاسلام و المسلمین دستوار گفت: در این دوره  علاوه بر برنامه های تعیین شده،دیدار با عالمان مطرح استان و کارگاه هایی در مورد ، سبک زندگی اسلامی، بصیرت افزایی سیاسی، برگزار میشود.

وی در پایان با اشاره به اهداف مورد نظر در این دوره، بیان داشت: تلاش ما این است که افراد داوطلب ورود به حوزه آشنایی کافی با سبک زندگی طلبگی و حوزه علمیه داشته باشند.

انتهای پیام

مدارس استان

loading...