Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
  • آموزش تصویری ارسال درخواست
  • تقدیر حوزه علمیه کشور از مدیریت حوزه‌های علمیه استان
  • جذب سرباز طلبه

نشست اعضای شورای حوزه علمیه هرمزگان با مسئولان ارشد استانی برگزار شد.

/نشست هم اندیشی حوزه علمیه و نهادهای استانی هرمزگان در تبین و شناساندن جایگاه حوزه نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه در بندرعباس برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان هرمزگان، صبح امروز نشست هم اندیشی شورای حوزه علمیه استان با نهادهای استانی در تبین و شناساندن جایگاه حوزه در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه با حضور آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان، آقای همتی استاندار و مسئولان ارشد و مدیران مدارس علمیه استان در بندرعباس برگزارشد.
در ابتدا این نشست مدیر حوزه علمیه هرمزگان ضمن خیر مقدم و عرض تبریک دهه کرامت به ارائه گزارش عملکرد مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان پرداخت و بیان کرد: روحانیت همیشه در کنار مردم بوده است و مسئولان باید نگاه ویژه ای در اجتماع،  به جایگاه حوزه داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین حقیقی یکی از وظایف روحانیت، پاسداری از دین و دیانت دانست و افزود:حوزه علمیه، کادر سازی برای جامعه را یکی از وظیفه خود میداند. 
استاد حوزه علمیه هرمزگان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، تاکید کرد: تمدن اسلامی از حوزه علمیه شکل گرفته است و نیروهایی که تمدن ساز تربیت شده در حوزه می تواند تمدن اسلامی حقیقی را شکل دهند.
دکتر همتی استاندار هرمزگان در این نشست ضمن بیان اینکه سلامت انقلاب با محوریت روحانیت تضمین می شود،گفت: اداره این کشور به دست تربیت یافتگان حوزه علمیه به شکل صحیح صورت می گیرد.
وی با اشاره به اهمیت شناسایی آسیب های اجتماعی در جامعه، اذعان کرد: حوزه علمیه می تواند راهکارهای مهمی برای رفع مشکلات در جامعه ارائه دهد و خود نیز مجری آن شود.
بالاترین مقام اجرایی استان گفت: این وضع زیبنده نظام و انقلاب نیست و تا زمانی که انقلاب هست دشمن هم هست و مادامی که مردم در صحنه هستند دشمن هیچ غلطی نمی کند.
وی تاکید کرد: تا اکنون هر کاری به حوزه علمیه سپرده شده است با کمترین هزینه و بالاترین بازخورد روبرو شدیم.
آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان سخنران پایانی این جلسه بود که تبیین بیانیه گام دوم انقلاب را تکلیف حوزویان دانست و گفت: پرچم تبین بیانیه به دوش حوزه‌های علمیه است.
وی افزود:نقش حوزه در جامعه خوب روشن نشده است ،همه دستگاه ها به حوزه علمیه نیاز دارند و برای موفقیت در کارشان باید باور داشته باشند که از حوزه بی نیاز نیستند.
وی تاکید کرد: در جامعه دینی مهمترین عنصر، عنصر حوزه است و به همان دلیلی که جامعه به دین نیاز دارد به حوزه نیز نیاز دارد.
در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری فرهنگی بین حوزه علمیه و منابع طبیعی استان به امضاء رسید.

مدارس استان

loading...