Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
  • آموزش تصویری ارسال درخواست
  • تقدیر حوزه علمیه کشور از مدیریت حوزه‌های علمیه استان
  • جذب سرباز طلبه

ضیافت افطار طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه استان هرمزگان همراه با نشستی صمیمی در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان هرمزگان؛ مراسم ضیافت افطار طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه و روحانیون استان هرمزگان همراه با نشستی صمیمی در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد. این نشست در تاریخ 29 اردیبهشت سال جاری مصادف با سیزدهم ماه مبارک رمضان منعقد گردید.

این جلسه ابتدا با تلاوت قرآن کریم توسط حجت‌الاسلام امین سالاری آغاز شد.

در ادامه مجری برنامه حجت الاسلام محسن باقرپور از تنی چند از طلاب جهت ارائه مطالب و دیدگاه های خود در خصوص مشکلات حوزه‌های علمیه و روحانیت استان دعوت به عمل آوردند.  
در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین حقیقی مدیر حوزه‌های علمیه استان هرمزگان ضمن عرض تبریک به مناسبت ماه مبارک رمضان و در پیش بودن میلاد امام مجتبی (ع) و خوش آمد گوئی و خیر مقدم به حضار گرامی و تشکر از آیت الله نعیم آبادی به جهت برگزاری این نشست به بیان فعالیت های چند ماه حضور خود در مرکز مدیریت حوزه علمیه پرداختند.
حجت الاسلام والمسلمین حقیقی ضمن اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار طلاب و روحانیون کشور گفت: رهبری چند وظیفه مهم  و اساسی بر عهده طلاب و حوزه های علمیه قرار داند. ایشان افزودند: اولین وظیفه ای که رهبری بر عهده حوزه های علمیه قرار دادند تبیین و پیاده سازی فرامین دینی در جامعه می باشد. حجت الاسلام و المسلمین حقیقی در ادامه یادآور شدند: وظیفه بعدی حوزه های علمیه از نگاه رهبری بعد از شکل گیری نظام اسلامی در جامعه حرکت به سوی شکل گیری دولت اسلامی به معنای واقعی کلمه و سپس شکل گیری جامعه اسلامی و در آخر شکل گیری تمدن اسلامی است.  مدیر حوزه های علمیه گفت: این وظایفی که مقام معظم رهبری ترسیم کردند مسئولیت طلاب و روحانیت را بسیار سنگین می کند و در ابعاد مختلف آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و ... باید از ابتدا کمر همت را بست. ایشان با اشاره به یک نکته دیگر از فرمایشات رهبری افزوند: مطالعه و عمل کردن به منشور روحانیت امام راحل یکی از وظایف بزرگ روحانیت است که نقشه راه را برای ما مشخص می کند. لذا باید اهتمام بیشتری نسبت به این امر داشته باشیم. 

حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های علمیه استان پرداختند و افزود: پیگیر جدی برای احداث ساختمان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان با همکاری نماینده محترم ولی فقیه در استان هستیم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین جوکار مدیر حوزه علمیه قشم به نمایندگی از مدیران حوزه‌های علمیه استان به دغدغه های حوزه‌های علمیه پرداخت.
ایشان تشکیل شوراهای مختلف در حوزه را باعث بهبود عملکرد حوزه دانستند و جهت ارتقاء سطح علمی اساتید خواستار برگزاری دوره های آموزشی وپژوهشی برای آنان شدند.

جوکار برگزاری دوره های آموزشی مختلف در حوزه‌ها اعم از دوره های قرآن، احکام، خطابه، مشاوره، تبلیغ و مجری گری در صداوسیما و تأسیس دفتر حمایت از پژوهش گران و نویسندگان و....را ضروری و لازم دانستند.

حجت الاسلام و المسلمین میرزاده نماینده مجمع طلاب هرمزگانی در قم یکی دیگر از کسانی بود که به ارائه دیدگاه های خود در این جلسه پرداخت.

ایشان از نماینده ولی فقیه در استان خواستند برای حوزه های علمیه اساتید اخلاق دعوت شود که یکی از لازمه های حوزه‌های علمیه است.

میرزاده با اشاره به وجود طلاب تحصیل کرده در استان افزود: از نیروهای استان در منصب های امامت جمعه و سایر اداراتی که نیازمند روحانی هست استفاده بیشتر شود .

از دیگر سخنرانان این جلسه مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان هرمزگان بود که ایشان به اقدامات صورت گرفته پیش از ماه مبارک رمضان و در ماه مبارک پرداخت.
ایشان غبار روبی مساجد، آموزش های توجیهی برای طلاب مداحان هیئت های مذهبی و..... و برگزاری همایش طلایه داران تبلیغ در سراسر استان را از فعالیت‌های پیش از ماه مبارک رمضان عنوان کرد.

انصاری اعزام هزار 100نفر از طلاب در استان‌ برای فعالیت های ماه مبارک رمضان اعلام کرد.
ایشان برگزاری کلاسهای تبیین بیانیه گام دوم، برگزاری محافل روخوانی و روخوانی قرآن در سراسر استان و برگزاری جلسات تفسیر را از فعالیت‌های ماه مبارک رمضان مبلغان عنوان کرد.

ایشان کمبود خانه عالم در سطح استان را یکی دیگر از موضوعات خود بیان کردند و افزودند: در حال حاضر ۲۶۰ باب خانه عالم در استان موجود است که پنجاه خانه عالم دیگر از ضروریات این استان می باشد.

مسلم شهدوستی یکی دیگر از کسانی بود که به نمایندگی از طلاب حوزه های علمیه استان به بیان دیدگاه ها و مشکلات طلاب در حوزه های علمیه استان پرداختند.
ایشان مشکلات مسکن و اجاره خانه طلاب، تاسیس صندوق قرض الحسنه توسط مرکز مدیریت با حمایت نماینده ولی فقیه، ایجاد شورای اساتید برای راهبرد حوزه های علمیه، هویت بخشی علمی به طلابف تشکیل بنیاد علمیف برگزاری اردوهای استانی و برون استانی در ایام تعطیلات حوزه‌ها، تشکیل موسسات مورد نیاز، ارتقایسطحکیفیت غذای طلاب، تاسیس کانون استعدادیابی طلاب، به کارگیری اساتید مجرب حوزه و برگزاری درس خارج در استان و به کارگیری طلاب فارغ التحصیل در ادارات را از مشکلات و نیازمندی های جدی طلاب بر شمرد.

در ادامه حضرت آیت الله نعیم آبادی نماینده محترم ولی فقیه پس از شنیدن بیانات و دیدگاه های طلاب ضمن تشکر و قدر دانی از حضور طلاب در جلسه افزودند: ان شاالله به زودی با شورای عالی حوزه های علمیه استان مسائل و مشکلات حوزه های علمیه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آیت الله نعیم آبادی اذعان کرد:
کارها بیشتر با تبادل فکری حل می‌شود و با ذهنیات هیچ وقت کاری انجام نمی‌شود بلکه با واقعیات است که کار انجام می‌شود
ایشان در خصوص وضعیت معیشت طلاب گفتند: اگر جریان خمس راه بیفتد این دولت است که به ما نیاز دارد نه اینکه ما به دولت نیاز داشته باشیم . وی خطاب به طلاب افزود: دوستان و طلبه‌های عزیز در مساجد بعد از نماز بر روی منبر‌ها بحث‌های خمس و زکات را بیان کنید.
ما خمس را درست تبلیغ نکرده‌ایم ، مردم مسلمان هستند و اگر بگوییم مردم حتما عمل خواهند کرد.
مردم ما مسائل شرعی را درست نمی‌دانند بعد از نمازها چند مسئله شرعی را بیان کنید و بگویید تا مردم بدانند.

نماینده محترم ولی فقیه در استان گفت: یکی از عامل گرانی‌ها خود مردم هستند، بله مدیریت دولت اشتباه است اما مردم هم مقصر هستند، چرا باید مردم برای شکر صف بکشند؟

وی خطاب به طلاب افزود: بیانیه گام دوم انقلاب را بخوانید و آن را تبیین کنید و به آن عمل کنید که در آن همه چیز است، بیانیه رهبری باید زمزمه‌ی جامعه‌ی ما باشد .

در پایان این جلسه از ۱۷ نفر از طلاب حوزه های علمیه استان که در مسابقات المپیاد علمی حائز رتبه های برتر شدند تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

مدارس استان

loading...