Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
  • آموزش تصویری ارسال درخواست
  • تقدیر حوزه علمیه کشور از مدیریت حوزه‌های علمیه استان
  • جذب سرباز طلبه

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان هرمزگان: حجت الاسلام و المسلمین حقیقی سرپرست مدیریت حوزه‌های علمیه استان هرمزگان در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین ملکی معاونت تهذیب مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور ضمن گزارشی از فعالیت های تهذیبی و برگزاری دروس اخلاق در حوزه‌های علمیه استان گفت : طرح میثاق طلبگی 2 در این استان با موفقیت به پایان رسید.


در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین ملکی ضمن قدردانی از برنامه های صورت گرفته در استان هرمزگان بیان کردند: برگزاری طرح میثاق طلبگی برای طلاب ورودی جدید به حوزه قبل از دوره اختبار و تثبیت برگزار شود. در این دوره دو هدف دنبال شود: 

معاونت محترم تهذیب حوزه های علمیه کشور افزودند:
در مرحله اول باید شناخت طلاب جدید از لحاظ خلقیات و روحیات با تست های روانشناسی و بررسی روحیات آنها با تحقیق و نظارت صورت گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین ملکی دومین مرحله را شناساندن حوزه‌های علمیه به طلاب جدید عنوان کرد و گفت: طلبه باید بداند در حوزه چه کاری باید انجام دهد چه کتاب هایی مورد مطالعه قرار بدهد و رشته های تحصیلی حوزه و اهداف حوزه را بداند و برای او روشن شود.
وی افزود:
از همه مهمتر، انتظارات مردم از طلاب و روحانیون را باید به آنها بیان و تبیین کرد.
ملکی در پایان افزودند بعد از برگزاری دوره طرح میثاق طلبگی ۱ و حضور طلاب در حوزه، باید در اواسط سال  تحصیلی طرح میثاق طلبگی ۲ نیز در حوزه ها اجرا شود که بدانیم در آن مدت طلاب جایگاه خود را شناخته اند و مورد قبول حوزه ها هستند. به عبارت دیگر در طرح میثاق  یک خود طلبه مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرد اما در طرح میثاق طلبگی دو مدیر مدرسه مورد ارزیابی قرار می گیرد که آیا وظایف خود را برای تربیت طلاب به درستی انجام داده است یا خیر. 

ایشان همچنین افزود که طرح میثاق طلبگی ۳ و ۴ نیز وجود دارد که یکی بعد از اتمام دوره ادبیات و دیگر بعد از اتمام پایه ششم طلبه اجراء می شود. 

حضرت حجت الاسلام و المسلمین افزودند که بحث تهذیب و مهذب بودن استاد نیز خیلی مهم و جدی است و در سال های آتی برای طلابی که در امتحانات استادی شرکت می کنند در کنار اساتید ارزیاب علمی یک استاد ارزیاب تهذیبی نیز قرار خواهد گرفت تا شخص رااز لحاظ تهذیبی مورد ارزیابی قرار دهد. 

  انتهایپیام

مدارس استان

loading...