Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
  • آموزش تصویری ارسال درخواست
  • تقدیر حوزه علمیه کشور از مدیریت حوزه‌های علمیه استان
  • جذب سرباز طلبه

مدیر حوزه­ های علمیه کشور:

سند راهبردی و برنامه پنج ساله حوزه علمیه استان هرمزگان تدوین شود.

بنابر گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان هرمزگان حجت الاسلام و المسلمین نادر حقیقی سرپرست مدیریت حوزه های علمیه استان هرمزگان در قم با حضرت آیت الله اعرافی(دام عزه) دیدار کردند. در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حقیقی ضمن بیان گزارشی از عملکرد چهارماهه مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان به تشریح برنامه­ های مرکز مدیریت حوزه علمیه استان هرمزگان پرداختند. در ادامه مدیر حوزه های علمیه کشور ضمن عرض تقدیر و تشکر از مدیریت استان و معاونین ایشان خطاب به حجت الاسلام والمسلمین حقیقی گفت :

مهمترین برنامه استان باید تدوین سند راهبری و برنامه پنج ساله حوزه علمیه استان باشد. برای این کار نشست هایی را با معاونت برنامه ریزی ستاد مرکزی حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر رجائی و همکاران ایشان داشته باشید و با هماهنگی ایشان و استفاده از ظرفیت حوزوی استان و با توجه به برنامه پنج ساله مرکز قم سند راهبردی و برنامه جامع پنج ساله استان تدوین شود.

حضرت آیت الله اعرافی تاکید داشتند که یکی از برنامه های استان واسپاری همراه با نظارت و ارتقاء کیفیت به مدارس علمیه باشد. ایشان با تاکید بر استفاده از اساتید مجرب افزود: باید نسبت به ارتقاء علمی اساتید با درگیر کردن آنها به کارهای پژوهشی و مسائل علمی  کوشش کرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور افزودند: یکی از برنامه های مدیریت استان ایجاد بسترهای لازم جهت شکل گیری درس خارج و رشته های تخصصی مطابق با نیاز در استان باشید. همچنین لازم است گروه های علمی و کانون پژوهش در مدارس علمیه شکل بگیرد و در چند سال آینده به دنبال شکل گیری انجمن های علمی در استان باشید.

آیت الله اعرافی اظهار داشت: شورای استانی و شورای مدارس را باید فعال کرد و دبیر جلسه  پیگیر مصوبات جلسات باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اهتمام بیشتر طلاب بر قرائت قرآن و تجوید بیان داشت: مدارس به فعالیت های قرآنی و تجویدی طلاب در سال های اول طلبگی اهمیت بیشتری داده شود.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اهمیت ویژه نسبت به جذب و پذیرش در حوزه های علمیه افزودند: برنامه ها به گونه ­ای پیش برود که متقاضیان ورود به حوزه های علمیه افزایش یابد اما نسبت به جذب و پذیرش کیفیت مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی بیان داشتند که لازم است ارتباط حوزه با دیگر نهادها و مراکز گسترش پیدا کند اعم از نهادهایی که باید از آنها خدمت گرفته شود و یا اینکه حوزه به آنها خدمات بدهد مانند آموزش و پرورش و دانشگاه.

آیت الله اعرافی با اشاره به پیگیری در زمینه تشکیل درس اخلاق اظهار داشت: طلاب را در حوزه  بصیرتی و اخلاقی و مرحله دوم گام انقلاب رشد دهید .

وی افزودند: مرکز مدیریت قم به دنبال واسپاری امتحانات شفاهی پایه های هشتم و دهم به مراکز استان ها است و لازم است در استان هرمزگان نیز بستر های شکل گیری این کار فراهم شود.

انتهای پیام

مدارس استان

loading...